Projekt Natálka

Příběh Natálky

Natálka se nám narodila v roce 2011 ve 32. týdnu těhotenství (32+4). Vážila 1,90 kg a měřila 45 cm. Ihned po porodu byla převezena na JIP do inkubátoru, kde byla napojena na přístroje. Po 14 dnech pobytu v nemocnici nám bylo sděleno, že Natálce kromě jiných komplikací (mnohočetná postižení – EPI, dysgeneze CNS, progredující PMR, centrální hypotonický syndrom, chromozonální aberace, VVV srdce, podkovovitá ledvina a další) chybí polykací a sací reflex, které jsou nezbytně nutné pro příjem potravy přirozenou cestou. 
Vzhledem k tomuto zjištění byli lékaři nuceni hledat náhradní řešení jejího příjmu potravy a tím pro Natálku bylo dlouhodobé zavedení - perkutánní endoskopické gastrostomie čili PEGU. Po zavedení „PEGU“ nám Natálka stále nepřibírala na váze tak, jak by měla a s tímto problémem se potýkáme doposud. 


V současné době jsou Natálce 2 roky a místo 12,5 kg, které by v tomto věku měla mít Natálka váží pouze 6,5 kg. Lékaři nám bylo pro zlepšení zdravotního stavu Natálky doporučeno užívání speciální nutriční stravy (např. Nutricia) obsahující vyšší výživové hodnoty. Po této stravě by měla Natálka přibírat na váze, měla by získat energii důležitou pro její další vývoj. Tato doporučovaná strava stojí 250 Kč na jeden den. Naše finanční situace bohužel není taková, abychom Natálce mohli tuto stravu dopřát. 


Mockrát všem děkujeme za pomoc!

VašeLitoměřicko24.cz zveřejnilo článek, děkujeme!

https://www.litomericko24.cz/2014/06/12/v-litomericich-probehne-beneficni-akce-tancem-pro-natalku/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

 

Podpořte Natálku svou účastí na Benefiční akci "Tancem pro Natálku"